Ztělesňoval silné a rozhodné chlapy a dlouhá léta patřil k oporám Divadla na Vinohradech. Jeho hlasem k nám také promlouvá například poručík Columbo nebo koktavý císař ze seriálu Já, Claudius. Na první pohled působil Petr Haničinec (†77) zachmuřeně a odtažitě a podle Jana Hergeta, který o něm napsal knihu, to byl Vztekloun s jemnou duší.
A hlavně - miloval ženy! A ty hrály v Haničincově životě vždy významnou roli. První velkou lásku prožil už ve 14 letech a poprvé se oženil ještě během studií. S manželkou Štěpánkou Haničincovou (✝68).
Podruhé skončil před oltářem s představitelkou princezny Lady Marií Kyselkovou (✝83). Ta později vyprávěla, že do něj byla opravdu zamilovaná. Ovšem život po boku bohéma nebyl žádný med a Haničinec si prý s věrností nikdy hlavu nelámal.
Rád si užíval přízně jiných žen a pověstné prý byly i jeho noční tahy s kolegou a velkým kamarádem Vladimírem Menšíkem (✝58). Kyselkovou manželovy milostné úlety sice trápily, ale tolerovala mu je patnáct let. Hercovou třetí manželkou se stala rozhlasová moderátorka Eva Kopecká, ale prý byli oba příliš dominantní, a tak šli po čase od sebe.
Vyšlo to až napočtvrté. Po boku Radmily Pleskotové, která byla jeho velkou fanynkou, prožil 24 let a soužití přervala až jeho smrt. Manželka mu byla vždy velkou oporou a stála věrně po jeho boku i v těch nejtěžších časech. A dokonce mu zachránila život!
Když bylo Haničincovi 65 let, stal se účastníkem vážné hromadné dopravní nehody 40 automobilů na dálnici D1, která si vyžádala dva lidské života. Příčinou byla zledovatělá vozovka a nepozornost některých řidičů. Herec utrpěl zhmoždění hrudních orgánů, měl těžce poškozené plíce a několik minut byl dokonce v klinické smrti. Lékaři mu sice život zachránili, ale pro něj už nebylo nic tak jako dříve. V roce 2001 během divadelního představení prodělal mozkovou příhodu. Jen díky včasné operaci se lékařům podařilo odvrátit fatální následky. O pět let později mu byla diagnostikována rakovina tlustého střeva a do toho bojoval s cukrovkou. Ze všeho nejvíce ho ale trápila nemohoucnost. Svůj osud nesl velmi těžce a ztratil chuť žít.
Jednoho dne proti sobě dokonce namířil svou legálně drženou pušku a chystal se zmáčknout spoušť. Naštěstí mu v poslední chvíli manželka zbraň vytrhla z rukou, a zabránila tak strašlivé tragédii. Radmila se o něj obětavě starala až do poslední chvíle.
Od zdravotní sestry se naučila vypisovat manželovy hodnoty, cukr v krvi, teplotu, tlak a další nezbytné úkony. Podařilo se jí získat polohovací postel za 120 tisíc korun a z uspořených peněz pronajmout invalidní vozík. Peníze na sociální péči vystačily tak maximálně na nutriční nápoje. "Péťa už pak kromě banánů nechtěl vůbec nic jíst," popsala paní Radmila.
Především díky její laskavé péči mohl slavný herec umírat doma - tak jak si přál. "Ten večer před smrtí byl nádherný západ slunce. Péťa seděl v křesle, hleděl na červánky a kochal se. Jako by se zároveň loučil. Když jsem ho potom uložila ke spánku, podíval se na mě takovým zvláštním pohledem. Snad to i tušil," zavzpomínala na poslední večer se svým milovaným mužem.
V těchto dnech si připomínáme patnáct let od hercovy smrti.